Jdi na obsah Jdi na menu
 


Systém bodování

5. 12. 2010

 

   Zdravá soutěživost rozvijí lidského ducha a tvořivost. A právě k motivaci užíváme systém bodování, který motivuje naše skauty k co nejlepším výkonům a pocitu dobře odvedené práce.

Bodování jednotlivců : Ve stručnosti Vás seznámím s měsíčním, i ročním bodováním našich členů

         b2.jpg

   Každý může získat dva body včasným příchodem na schůzku, nebo jiný podnik a dalších pět bodů za přinesené pomůcky. To už je sedm bodů do začátku . Dále hodnotíme různé závody, například v morseovce, uzlování ... a to od 5-ti bodů za první místo až do 0 bodů. Vše závisí na dovednostech a troše štěstí. Také hry a soutěže jsou bodované a to stejným systémem. No a ještě existují "promo" body za přínos pro oddíl, nebo družinu, což je například výroba vánočních dárků, příprava programu, nebo vytvoření oddílového, či družinového pokřiku. V podstatě se dá obodovat vše. Pokud jste to ještě nezkusili, vřele doporučuji. Vždy na konci měsíce body sečteme a vyhodnotíme. Vítěz obdrží dřevěné "camrátko", vzpomínku na dosažený úspěch. Tolik img_0006.jpgk měsíčnímu bodování. Roční bodování je vyvrcholením veškeré činnosti a práce. Uzavíráme jej na konci června a na letním táboře vyhlašujeme výsledky a umístění jednotlivých skautíků. První tři místa nezapomeneme ocenit. A jakým způsobem ? To je překvapení . Možností je bezpočet a je jen na Vás, vůdcích, jakou variantu ocenění zvolíte. Stačí se jen trochu zamyslet, čím by ste své svěřence motivovali do další práce.    

Bodování družin : Stejný systém bodového hodnocení platí i u družin. Hodnotíme kolektivní práci při plnění úkolů, při hrách, ale i samostatnou schopnost pracovat, jako celek, což je v dnešní moderní době důležitá věc. V tomto případě se snažíme rozvíjet týmového ducha a stmelit různé sociální skupiny. Jde o to, aby b.jpgTi slabší, odstrkovaní dostali stejnou šanci začlenit se do společnosti, jako Ti ostatní. Jediným rozdílem je množství bodů. Vítězná družina vždy obdrží tři body, poražená jeden. Nikdy nedáváme nulu. A proč ? Jak bude fungovat družina s celkovým počtem bodů 0

   Veškeré důležité informace, tedy i výsledky bodování jsou umístěny na nástěnce v klubovně, aby se každý mohl podívat na své výkony a motivovat se do další práce.

 

img_2061.jpg

          

 

 

                                                   

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář