Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. výročí obnovení činnosti Junáka

29. 1. 2011

 

   Tak, tak. Je to už 21. let, kdy byla obnovena činnost Junáka v Kouřimi po „sametové revoluci“. 21. let tvrdé práce našich old-skautů, kteří si museli vychovat své nástupce a z ničeho tvořit střediska a tábořiště. Za to jim patří naše díky.

   Mi si toto důležité datum připomínáme každý rok. Letos jsme se sešli 29.1.2011 ve 14.00 hod na krbovce. Oheň vesele plápolal a panovala příjemná nálada.

   img_2182.jpgCelou slávu zahájil Kája zhodnocením naší činnosti za uplynulí rok. Povídali jsme o tom, co jme stihly udělat, co jsme organizovali a co nás čeká. Skautování je nekonečná práce. Projev jsme zakončili hudební produkcí. Zahráli jsme si a zazpívali naše oblíbené písničky.

   Poté jsem zavelel oddílu k nástupu. Byla nám slavnostně předána oddílová vlajka, symbol kvalitního a fungujícího oddílu, na kterou jsme všichni pyšní. Také jsem klukům předal oddílové nášivky. Už budeme jako ze škatulky.

   A už tu byl samotný program. Hanka rozdala papírové lístečky. Na každém bylo shrnutí jednoho roku činnosti střediska. Postupně jsme si tyto lístečky četli a vzpomínali na léta minulá. Po každém přečteném lístku byla zapálena svíčka. Vše jsme prokládali zpěvem. Nesmím zapomenout na krásný a chutný dort ve tvaru lilie.

   img_2212.jpgKaždý oddíl si připravil krátké vystoupení pro pobavení. Skauti se věnovali kouzlení, světlušky předvedli scénku „O Smolíčkovi“ a recitaci a skautky nás mučili fyzicky náročnými hrami.

  Společně jsme strávili dvě příjemné hodiny plné muziky a zábavy, tak jak by to u skautů mělo fungovat. A proč ? Jsme jeden celek a jako celek se stejnými myšlenkami a stejnou ideou musíme fungovat …   Kojot

                                                                                         Kojot

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář