Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. výročí obnovení činnosti Junáka v Kouřimi

22. 1. 2012

 

   Již 22 let uplynulo od doby, kdy byla v Kouřimi obnovena činnost Junáka a tak je naší povinností si tuto událost připomenout a zavzpomínat na všechny ty roky, které od této doby uběhly.

img_0005.jpg   Je sobota 21. ledna 2012, dvě hodiny odpoledne. Scházíme se na krbovce, kde vesele plápolá oheň v krbu. Hanka již tradičně přinesla krásný dort ve tvaru lilie a místností se line vůně teplého čaje. Přivítali jsme se a postupně zapálily svíčky za každý rok naší činnosti. Jedna svíčka, jeden rok a k tomu přehled nejdůležitějších událostí. Je dobré vědět, čím naše středisko prošlo, co jsme udělali a na co můžeme vzpomínat. Seděli jsme zamyšlení a vstřebávali celé to dlouhé období života Kouřimských skautů.

   A je čas na dort. Opravdu se moc povedl a dostalo se na všechny, i na mě J. Popíjeli jsme čaj a zpívali naše oblíbené písničky. Atmosféra byla uvolněná a všichni jsme se bavili. Mezi tím Kubásek zapojil video a tak jsme si mohli pustit tábor z roku 1999. Viděli jsme světlušky, které dnes mají svoje vlastní děti a vlčata z kterých jsou dospělí lidé. No, čas je neúprosný. Po dvou hodinách vzpomínání jsme se rozloučili s novou chutí do dalšího skautského roku, Kojot.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář