Jdi na obsah Jdi na menu
 


Betlémské světlo 23.12.2013

2. 1. 2014

 

   Já vím, že se opakuji, ale jinak to nejde. Blíží se štědrý den a je naší povinností rozdat lidem trochu té radosti a samozřejmě Betlémské světlo.

   Scházíme se v pondělí ráno, 23. prosince 2013 v půl desáté. Nasedáme do aut a odjíždíme do Domova důchodců v Olešce. Ladíme kytary, upravujeme kroje a začínáme. Hrajeme vánoční koledy, které prokládáme básničkami. Všem se to líbí (i nám). Za odměnu dostáváme chlebíčky a čaj. Přejeme si příjemné vánoce a odjíždíme.

img_2033.jpgDruhou štací je rozdávání Betlémského světla u vánočního stromečku na Kouřimském náměstí. Hrajeme, zpíváme a rozdáváme lidem radost (taky svařák). Je pod mrakem a ochlazuje se. Nám to nevadí a pokračujeme. Každému dáváme to požehnané světýlko, které je symbolem klidu a míru.

A už se přesouváme do Domova důchodců v Kouřimi. Stejně, jako ráno ladíme nástroje a hlasivky. Vše je připraveno, tak jdeme na to. Hrajeme koledy, které už máme pěkně zažité, a děti přednášejí básničky. Po necelé hodině se s obyvateli loučíme a všichni si přejeme klidné svátky. Tak nashle v příštím roce, Kojot.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář