Jdi na obsah Jdi na menu
 


Betlémské světlo

19. 12. 2010

                     Betlémské světlo

 

betlemske-svetlo.jpg

   Jak je již skautskou tradicí, i letos přivezli skauti z brněnského střediska „Řehoře Mendla“ přátelům, známým i všem lidem dobré vůle plamínek pokoje a míru – Betlémské světlo.

   V sobotu 11. 12. 2010 ve Vídni převzala delegace brněnských skautů Betlémské světlo při slavnostní ekumenické bohoslužbě a čtyři zástupci této delegace jej přivezli vlakem EC 74 Franz Schubert do naší republiky na brněnské hlavní nádraží v 18.33 hodin. Ostatní členové delegace přijeli s Betlémským světlem do Brna autobusem.

   V neděli 12. 12. 2010 bylo při mši svaté v 9.00 hod. předáno skauty v katedrále na Petrově Betlémské světlo otci biskupovi.

   Rozvoz Betlémského světla vlaky po republice proběhne v sobotu 18. prosince 2010. Letošní téma pro rozvoz Betlémského světla je citát z Matoušova evangelia: „Vy jste světlo světa“ (Mt 5, 14).

   My skauti z Kouřimi jsme roznášeli Betlémské světlo ve středu dne 22.12.2010 od 13.00 hod. Nabídnuto bylo Všem a Ti, kteří "věděli", si jej od nás převzali. S hloubkou a smyslem této tradice je třeba seznamovat všechny současné generace, neboť si myslím, že ne všichni vědí, co Betlémské světlo představuje .............

                                                            Kojot

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář