Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská 3.12.2011

5. 12. 2011

 

   Rok se s rokem sešel a Naše středisko dnes pořádá tradiční Mikulášskou besídku. Je sobota, 3. prosince 2011, 15:00 hod. V krbovce se pomalu shromažďují všechny oddíly, vůdcové, činovníci a přátelé. Během chvilky si nemáme kam sednout. Je to fajn vidět tolik dětí a dospělých, oblečených ve skautských krojích.

p1060345.jpg   Kája, což je náš statutár, zahájil program krátkým proslovem a mi se dali do hraní. Nejprve několik oblíbených střediskových písniček, které jsme prokládali různými scénkami a vystoupeními. Během toho přinesla Hanka se svými pomocníky tácy plné perníčků, které naše holky sami pekly a nakrájená jablka. A stále se hraje a zpívá. Atmosféra je výborná. Další hudební blok jsme věnovali koledám, které k vánocům neodmyslitelně patří. Taky jsme potleskem ocenili přestup jedné ze světlušek ke skautkám. Čeká ji nová, ještě zajímavější životní cesta.

p1060359.jpg   Najednou zhasla světla a ozvalo se bouchání. Do místnosti vtrhly čerti. Dělali neuvěřitelný randál a ptaly se dětí, zda nezlobili. A vtom vstoupil do místnosti sám Mikuláš, společně s andělem. Každý oddíl předvedl svůj pokřik, abychom mohli dostat balíček, plný sladkostí. Také dárky se rozdávaly. Nejprve si dárečky vyměnily oddíly a následně jednotlivci. Všichni jsme byly v takové nostalgické náladě. Ještě chvíli jsme zpívaly, než jsme se rozešli k domovům. Tak zase za rok, Kojot.

   A ještě jedno poděkování bratru Orlovi ze střediska Kostelec nad Černými Lesy, který zastal roli Mikuláše. Rádi jsme jej mezi sebou přivítali.

         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář