Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská 7.12.2013

8. 12. 2013

 

  Prosinec. Měsíc Vánočních svátků, pohody a míru. A to platí i v našem středisku. Dnes je sobota 7. prosince 2013. Hned ráno jsem dojel do klubovny a roztopil v krbu. Máme totiž Mikulášskou besídku, tak ať je nám teplo. Stromeček je pěkně ozdobený a všude je čisto.

img_1908.jpgScházíme se v 15:00 hodin. Jsme oblečeni v krojích a sedáme si ke stolům, kde je připraveno drobné občerstvení. Vlastnoručně upečené perníčky a slané tyčinky, taktéž domácí výroby. Je to krásný pohled. Světlušky, vlčata, skautky, skauti, RaR a také rodiče. Vše zahajujeme krátkým proslovem a hrou na kytaru. Střídáme běžné písničky a koledy. Povídáme si, zpíváme a posloucháme vánoční básničky, které si připravily naši nejmenší.

img_1943.jpgNajednou je všude tma. Do místnosti vbíhají tři strašliví čerti, za kterými jde anděl s Mikulášem. Každý z nás přemýšlí, jestli náhodou nezlobil a pokud ano, tak si opakuje slova básničky, kterou Mikulášovi řekne, aby se vykoupil z peklaJ. A teď to nejlepší. Rozdáváme si vánoční dárky. Mezi sebou i mezi oddíly. Je dobré, když si na sebe občas vzpomeneme.

  Tak a to je vše, ještě uklidit, rozloučit se a už odcházíme k domovům, Kojot.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář