Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská 7.12.2014

9. 12. 2014

 

   Je neděle 7. prosince 2014, krátce po poledni. Odemykám klubovny a vítám první pracanty. Dnes máme Mikulášskou besídku a tak musíme vše připravit. Nejprve musíme roztopit v krbu a už rozdělujeme práci. Dát stromeček do stojanu, ozdobit jej, zabalit všechny ty sladkosti a dobroty do balíčků, nakrájet jablka, uvařit čaj a připravit krbovku. Jde nám to od pěkně od ruky. Na stolech jsou ubrusy a talíře plné dobrot. Čerstvě upečené slané pečivo, buchty a perníky.

   Můžeme začít. Po třetí hodině se místnost začíná zaplňovat. Skauti, rodiče a hosté. Brzy je u stolů plno. Všechny vítám a přeji krásné vánoce a štěstí do nového roku. Je čas na zábavu. Baštíme dobroty, povídáme si a k tomu hrajeme vánoční koledy.

img_2985.jpgNajednou zhasla světla a rozlétly se dveře. Slyšíme čerty, jak vbíhají do místnosti a snaží se nacpat do pytle ty děti, které zlobily. Rychle světlo. Ve dveřích stojí Mikuláš s Andělem. Pomalím krokem přichází k vánočnímu stromku a ptá se nás všech, zda jsme byly v uplynulém roce dobrými lidmi. Samozřejmě, že ano a tak dostáváme balíčky s dobrotami. Nikdo nezmizel a tak pokračujeme v zábavě až do večerních hodin. Je krásné, být pohromadě s lidmi, které máte rádi, Kojot.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář