Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šemberská dvanáctka - 32. ročník

14. 10. 2013

 

ŠEMBERSKÁ  DVANÁCTKA… 32. ročník

 

   Tak to je název závodu, kterého se dnes zúčastníme. Je sobota, 12. září 2013 a venku je zataženo. Scházíme se v 08:00 hod u Muzea. Je nás celkem třináct. Pět kluků a osm dam. Nasedáme do aut a jedeme směr Český Brod, obec Zahrady. Po chvilce hledání jsme na místě. Pěkně v lese u Šemberského potoka, plném bahna a vodyJ. Tak to bude mela. Zdravíme se s ostatními účastníky. Tento závod pořádá 7. středisko v Českém Brodě a je určen pro všechny skautky a skauty z okresu Kolín.   

   Nástup. Dozvídáme se veškeré informace o trati i disciplínách, kterých je dvanáct. Proto ten název Šemberská dvanáctka. Zapisujeme se dle věkových kategorií a losuje se pořadí. Já s Kapym máme č. 38 a jsme v kategorii veteráni. Karolka s Terkou jsou v dorostenkách, Helpík s Motýlem ve starších žácích a tam je i zbytek dívčího osazenstva, Lucík, Páťa, Méďa, Bára, Anča, Eliška a Gepík reprezentuje mladší žáky.

   Start. Úkolem je proběhnout trasu v co nejlepším čase a získat co nejméně trestných bodů na stanovištích. Za každý trestný bod jsou trestné minuty, které se přičítají ke konečnému času.

   Popíšu Vám jednotlivá stanoviště, i když ne popořadě. Stavba stanu do dvou minut, šplh a lanová dráha, uzlování dle modelových situací, signalizace morseovky a její překlad, trať dle azimutu, zatloukání hřebíků v časovém limitu, hod granátem na cíl, střelba ze vzduchovky, řezání a štípání dřeva, rozdělání ohně na tři sirky a přepálení provázku, chůze po kládě, překonání vodní překážky na kole, nebo o tyči, plížení v bahně a překonání hrazdy. Já osobně jsem si chtěl trať jenom tak proběhnout, abych věděl o co jde, ale nakonec mě přemohla soutěživost a s společně s Kapym jsme začaly závodit. Nesmím zapomenout zdůraznit, že v průběhu závodu začalo pěkně pršet, takže jsme byly promočení a po mém pádu do potoka i mokříJ.

   A už jsme v cíli. Teď se budou počítat výsledky. Stále pěkně prší a tak jsme skovaní tam, kde to jenom trochu jde. A teď ty výsledky. Skautky jsou na druhém, třetím a čtvrtém místě. Skauti zkončily třetí. Gepík se svým parťákem na čtvrtém místě, Karolka s Terkou jsou první a já s Kapym jsme zvítězily v kategorii veteránů. Celkově se naše středisko umístilo na druhém místě, hned za Českým Brodem. A to je úspěch.

    A co říci závěrem? Byl to ten nejlepší závod, kterého jsme se v poslední době zúčastnily. Kdyby takhle probíhal závod Svojsíkův, tak by to bylo úžasné. Tak zase za rok, Kojot.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář