Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skautský dětský den v Kolíně - 16.6.2012

16. 6. 2012

 

   Jak jsme se domluvily, tak také činíme. Dnes je sobota, 16. června 2012 a my vyrážíme do Kolína na skautský dětský den, který pořádá 1. Středisko, ke stým narozeninám, nás skautů.

   Před desátou hodinou jsme v Kolíně. Došlapaly jsme na „Kmochův ostrov“ a zdravíme se s ostatními skauty. Procházíme celý areál a zjišťujeme, co nás čeká. Začaly jsme procházet různá stanoviště. Poznáváme rostliny a zvířata, chodíme na chůdách a zastavujeme u „šamanů“. Mají zde různé píšťaly, bubny a další zvláštní nástroje. Zkoušíme hrát a za chvilku zní okolím jednotný rytmus. Úplně mě to uchvátilo.

img_0412.jpgA jdeme dál. Našli jsme stanoviště první pomoci. Kluci si zkoušejí resuscitaci na figurínách, včetně resuscitace novorozence. Je to super. Také fixujeme zraněného do nosítek a přenášíme jej na určené místo.

   Čas na občerstvení, dáváme si točenou limču a něco k jídlu. Sluníčko pálí, jedna radost. Tak popojdeme. Zastavily jsme se u stanoviště Městské policie J a pokračujeme ke koutku Československé lidové armády. Prohlížíme si různé zbraně, včetně minometů a nastupujeme do vojenského džípu. Trochu jsme se zde zasekly.

   Přichází k nám vůdce prvního střediska a zve nás na slavnostní svěcení nové, roverské vlajky. Je to pro nás čest. Nastupujeme do tvaru, který netvoříme jenom my, ale i zástupci skautů ABS a Svojsíkova oddílu. Přichází skautský kněz, který odříkává „Otče náš“ a světí zmíněnou vlajku. Je to pro nás nová zkušenost.

img_0445.jpgJak se říká, to nejlepší nakonec. Jdeme k řece, kde jsou vodáci s loděmi. Jednu si půjčujeme a vyrážíme na řeku. Je nás pět a tak si zkoušíme pádlování a manipulaci s lodí. Celkem nám to jde. Po dvaceti minutách se vracíme a jsme vyzváni na závody. Samozřejmě přijímáme. Řadíme se na start a vyrážíme. Pádlujeme jako o život, ale na zkušené vodáky nemáme síly. Nicméně se nevzdáváme a obeplouváme celý ostrov. Do cíle dorážíme pozdě, ale přece. Musíme ty svaly trochu namakat a taky techniku. Chvilku odpočíváme a jdeme se občerstvit. Všechno jsme si prošly a tak ve dvě hodiny odjíždíme k domovu s novými zkušenostmi a množstvím zážitků, Kojot.

 

          

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář