Jdi na obsah Jdi na menu
 


Středisková výprava

9. 6. 2018

 

   Tak to tu ještě nebylo. Rozhodli jsme se uspořádat střediskovou výpravu na tábořiště v Kačerově, spojenou s posekáním louky.  

   V pátek 01. 06. 2018 jsme v odpoledních hodinách naložili sekačky, křoviňáky i hrábě a img_8760.jpgs dobrou náladou vyrazili na místo, vlčata, světlušky, skautky, skauti, RaR a dospělci.

Úsměv nám zůstal, i když tráva některým dosahovala až ke krku. Ti menší hned vyrazili za dobrodružstvím a nám chlapům tak umožnili vysekat místečko na spaní a zábavu. Společně jsme připravili ohniště a ještě si šli zahrát několik her. Začalo se stmívat a tak jsme na img_8732.jpgzemi rozložili obrovskou plachtu, na kterou jsme si připravili spacáky. Samozřejmě budeme spát venku. A už jdeme opékat buřtíky, grilovat masíčko a užívat si večera u táboráku při kytarách. Čas pokročil a nad údolím se rozhostilo ticho, jenom Churchill povídá ze spaní.

   Je osm hodin ráno a registruji pohyb, asi si nepřispíme. Nevadí, v kotlíku nad ohněm vaříme čaj a snídáme. A opět je čas na dobrodružství. Čeká nás dlouhá trasa s hledáním mapy a indicií. Kam nás cesta zavede tentokrát? Ale o tom se dočtete v článku na webových stránkách našich vlčat, protože Ti starší berou do rukou nářadí a pokračují v sekání. Nejprve jede velká sekačka, za ní hrábě, následuje křoviňák, další hrábě a na konec pojezdová sekačka, která vše dočišťuje. Teplota překročila hranici třiceti stupňů a blíží se poledne. Je čas připravit oběd. V kotlíkách se vaří těstoviny a na pánvi smažíme cibulku img_8797.jpgs kabanosem. Vše pěkně promícháme a přidáme vajíčka. Dobrá práce, chvilku vydechneme a jde se pracovat. Špuntidla berou hrábě a kopí posekanou trávu. Díky tomu můžeme pokračovat v sekání. Je to krásný pohled, velcí i malí, všichni společně připravují tu naši louku na tábor. Po práci legraci, menší se jdou věnovat zábavě. Mají připravený parádní program a tak si to užívají až do večera. Máme posekáno. Děláme večeři a odcházíme za nočním dobrodružstvím. A jak zakončit den, přeci u táboráku s kytarou.

   Neděle ráno, sluníčko svítí, vaří se čaj a snídaně je v plném proudu. Poslední, co musíme udělat, je odvozit trávu na místečko img_8730.jpgza táborem. Jezdí kolečko, kárka a velcí tlačí přívěsný vozík. To je materiálu. Samozřejmě nezapomínáme na zábavu a hry. K obědu vaříme brambory s gulášovou polévkou a začínáme uklízet. Vše je hotovo. Bohužel se blíží čas odjezdu a tak si sedáme na mech, ale místo debaty vypukla mechová válka. To budou rodiče koukat. A to je vše, loučíme se a odjíždíme k domovům, Kojky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář