Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stromeček zvířatům - 20.12.2013

20. 12. 2013

 

   Co říci o tradicích? Je dobré je dodržovatJ. A tak je tomu i dnes. Vánoce klepou na dveře. Všude panuje klidná atmosféra a voní cukroví. Ale jak říkám každý rok, nejsme tu sami. I zvířata, která žijí volně v přírodě, zasluhují pozornost. Je pátek 20. prosince 2013 a jdeme ozdobit stromeček zvířatům.

img_1973.jpgScházíme se u klubovny. Skauti a vlčata. Společně vyrážíme na starou Kouřim. Je příjemné počasí a tak si neodpustím výrobu lodiček a závod na Kouřimském potoku. Je to sranda. Mezi stromy pomalu dosedá tma. Ale už jsme na místě. Pamatuji si, že stromek, který zdobíme, měl na začátku této tradice tak dva metry. Dnes jich má pět. Vyndáváme všelijaké pamlsky. Mrkev, jablka, ptačí zob, sušené pečivo a vše rovnáme kolem stromu a rozvěšujeme na větve. Mám z toho dobrý pocit. Děláme něco pro zvířata a zároveň tužíme kolektiv malých a velkých kluků. Tak jo, je čas na návrat do klubovny.

   Domů se nám nechce a tak hrajeme stolní hru, kdy z dřevěných špalíčků postavíme věž a pak jednotlivé špalíčky pomalinku vysunujeme. Komupak to spadne? Ještě si přejeme veselé vánoce a už se jde domů, Kojot.

              img_1984.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář