Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svátek sv. Jiří

6. 4. 2012

 

    Dnešní schůzka s datem 6. dubna 2012, není jen tak ledajaká, je totiž slavnostní. My, vedoucí jsme se sešli po třetí hodině odpolední na krbovce a pustily se do práce. Dělali se obložené talíře a připravovalo se občerstvení, které kompletně zajistila Martina (díky za to J). V krbu plápolal oheň, který příjemně hřál. A už přicházejí skauti a vlčata. Všichni v krojích, řádně upravení a tak můžeme začít.

img_0239.jpgDnes si připomínáme 100 let od vzniku skautingu, tady u nás v České republice. V roce 1912 uskutečnil A.B. Svojsík první skautský tábor pod hradem Lipnice. Ale to není vše, dne 24.4. 2012 oslaví přes 40 miliónů skautů a skautek na celém světě svůj svátek, svátek sv. Jiří, který je patronem všech skautů. Vybral jej R.B. Powell pro jeho ryzí vlastnosti, kterými jsou čestnost, smysl pro pravdu, ochota pomáhat jiným a rytířská cnost, což jsou vlastnosti i nás skautů.

img_0250.jpgA právě pro tyto dvě významné události začínáme dnešní slavnost zpěvem první sloky skautské hymny. Aby toho nebylo málo, byl mi předán vůdcem střediska čestný odznak „Za čin Junácký“. Jsem na toto ocenění velmi hrdý.

   A můžeme oslavovat. Hrajeme, zpíváme a samozřejmě jíme. Také jsme vyhlásili výsledky bodování, zhodnotili předchozí výpravu a povídali si o táboře. Blesk vařil čaj a všichni jsme si to pěkně užívali. Víc k tomu není co dodat. Dnešní den se všem líbil a doufám, že se stane tradicí pro další roky. Před šestou hodinou jsme po sobě uklidili a schůzku ukončili pokřikem, Kojot.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář