Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svojsíkův závod - 20.4.2013

21. 4. 2013

 

    U nás skautů je zvykem, že se každé dva roky účastníme základního kola Svojsíkova závodu, což je závod, ve kterém prokazujeme své znalosti a dovednosti a schopnost týmové práce.

   Je sobota 20. dubna 2013. Ráno se scházíme v 7:00 hod v Kouřimi u Muzea, nasedáme do aut a jedeme závodit. Letošní kolo proběhne v Kolínské loděnici na řece Labi a pořádá jej 2. Přístav – Poutníci Kolín. Před osmou hodinou jsme na místě. Registrujeme se a zdravíme s ostatními závodníky. Je tu velké množství skautů a skautek z celého našeho okresu. V 8:40 hod nastupujeme a seznamujeme se s pravidly závodu, který se skládá ze dvou částí. Tou první je samotný závod, dle mapy s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích. Druhou částí jsou moduly brány, kde se plní již konkrétní úkoly. Rozdíl je v tom, že závod běží celá družina a brány plní jednotlivci. Vše se nakonec sečte a tak dojdeme k celkovému množství získaných bodů pro celou družinu.

img_1431.jpgNáš oddíl letos reprezentuje družina Havranů – Helpík, Blesk, Motýl, Gepík a Honza. Přeju jim hodně štěstí a jde se na start.

   Začínáme závodem, který musíme stihnout do 12:30 hod. Jenom pro příklad, mezi stanovišti je zdravověda, dopravní značení, postřeh a mnoho dalších aktivit. Společně s ostatními činovníky si procházím trať. Je dlouhá zhruba 10 km v zajímavém terénu. Je mokro, tak jsme za chvíli celý od bahnaJ. Po polední jsou již všichni zpět v loděnici. Je čas oběda. Dostali jsme guláš s chlebem, dobrý, já si pochutnal. V odpoledních hodinách začínáme druhou část závodu. Moduly brány. Zde se ověřuje například zručnost, fyzická zdatnost, ale i myšlení, při luštění šifer. Každý se musí zúčastnit tří stanovišť s různou tématikou. I tato část je vcelku náročná. V 16:00 hod je závod u svého konce. Počítají se výsledky a sčítají body. A je to tu. Vyhlášení výsledků. Obsazujeme osmé místo ze třinácti závodních družin. No první sice nejsme, ale kluci se snažili a hlavně dobře spolupracovali, takže gratuluju. Teď se budeme už jenom zlepšovatJ, Kojot.

        

      

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář