Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svojsíkův závod

19. 5. 2011

 

   Píše se sobota 14. května 2011. Jak je již dobrou tradicí, každé dva roky se pořádá okresní kolo Svojsíkova závodu, tedy závodu skautských družin, které mezi sebou soupeří a prokazují své schopnosti a dovednosti.

   img_2444.jpgA právě dnes je ten den. Sešli jsme se v plné sestavě v 07.30 hod v Kouřimi. Dvě družiny skautů a dvě družiny skautek. Nasedli jsme do vozidel a rozjeli se do místa konání. Tentokráte pořádá okresní kolo středisko Červené Pečky. Cesta byla plná drobných rad a pokynů.

   Jsme na místě. S vlajkou v ruce a bojovou náladou jsme se přivítali se skautkami a skauty ostatních středisek. Není nad zdravou soutěživost. V 9:30 hod byl závod zahájen slavnostním nástupem.Již teď musím konstatovat, že je závod skvěle připraven. Dozvěděli jsme se vše důležité o celém průběhu závodu a o organizačních záležitostech. img_2450.jpg

   A jde se na to. Do dáli zaduněl náš pokřik. Havrani i Bobři jsou zaregistrovaní a vše teď závisí na nich samotných. Účelem závodu je zjistit, jak fungují reálné družiny a co je třeba zlepšovat.

   Startujeme o něco později a tak se jdou plnit brány. Každý jedinec z družiny si vybere jednu bránu, s kterou se popere. Co se zde dělá ? Tak například lukostřelba, šifry, uzlování, lano a plno dalších věcí, které se celý rok učíme.

   Ve stanovený čas vyrážejí družiny na samotný závod. S mapou v ruce hledají jednotlivá stanoviště a plní požadované úkoly. I mi, vedoucí jsme si trať prošli a vyzkoušeli si jednotlivé úkoly. Náročnost nás překvapila. Ze zdravovědy simulovaná dopravní nehoda a poskytování první pomoci, určování trasy na mapě, pomocí vrstevnic a vzdálenosti, třídění odpadu, rozdělávání ohně, určování azimutu, lasování, balení batohu a mnoho dalšího čekalo naše skautíky. Po necelých dvou hodinách doráží do cíle první hlídka …

   img_2472.jpgJe čas na doprovodný program. Hráli jsme „pinčes“, zkoušeli střelbu z luku a získávali poznatky od ostatních středisek. I na oběd jsme si vyčlenili čas. Pořádný vývar a řízek s bramborami. Čest Červeným Pečkám.

   Pozdě odpoledne vše skončilo. Sešli jsme se na společném nástupu, kde byly vyhodnoceny výsledky. Bobři se umístili na 10. místě a Havrani na 8. místě. Nevadí. Aspoň vím, na co zaměřit náš další program. Musím uznat, že se kluci snažili a docela jim to šlo.

   Poděkovali jsme organizátorům, rozloučili se a závod byl ukončen. Tak zase za dva roky…   Kojot

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář