Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výprava Kačerov 4-6. listopadu 2011

6. 11. 2011

 

   Tak jsme se dočkaly. Je pátek 4. listopadu 2011 a my odjíždíme na výpravu do Kačerova. Sešli jsme se v 16:30 hod u Muzea, naložili jsme proviant, batohy a jedeme.

img_0001.jpg   Tábořiště nás přivítalo tichem a klidem. Vyložili jsme materiál a pustili se do práce. Připravili jsme místo na spaní, zatopili v kamnech a naštípali dřevo na noc. Sixtík se rozhodl ulovit odbornost „Vaření na táboře“ a tak je stravování v jeho režii. Vypracoval jídelníček, rozpočet a seznam materiálu, který jsme nakoupili. K večeři budou špekáčky. Abychom jenom nepracovali, dáme si štafetový závod se svíčkou. Účelem je doběhnout na stanovené místo, aniž by svíčka zhasla a zase zpět a už běží další. Byla to sranda. Večeře!!! Buřta jsem neměl, ani nepamatuju a nejsem sám. I čaj už je hotový. Jde nám to všechno pěkně od ruky. Uklidili jsme po sobě a sesedli si společně ke stolu. Povídali jsme si o skautování, o tom, proč jsme členy této organizace a co bychom chtěli dokázat. Taky jsme si vysvětlili, jaké skautské organizace u nás máme a co je jejich účelem. A dost povídání. Kapy odběhl na srnčí louku, kde zapálil svíčku, kolem které rozložil kaštany. Přece se nebudeme bát tmy. Pěkně po jednom chodili kluci na místo určení a každý z nich mi přinesl jeden kaštan J.

   Spát ještě nejdeme. Zahráli jsme si hru „Na příběh“. Kolovala mezi námi svíčka, a každý řekl jedno na sebe navazující slovo. Vznikali neuvěřitelné nesmysly. Čas pokročil. Vyčistili jsme zuby a zalehli. Ještě jsme si chvíli povídali, až to naše údolíčko utichlo.

    Sobota 08:00 hod. Vstáváme a jdeme něco dělat. Někteří již hodinu štípaly dřevo, aby se mohlo zatopit a mi mohli posnídat. Co jsme měli dobrého? Chleba s rybí pomazánkou, kterou Sixtík vytvořil z rybiček, cibule a másla a k tomu čajík. Chutné a vydatné. img_0026.jpgDopolední program jsme věnovali tvorbě ohniště, pěkně od začátku. Nejprve jsme vykopali drn tak, aby byl v celku. Následně jsme vyrovnali dno a každá družina vytvořila jedno ohniště. Bobři hranici a Havrani pagodu. Navázali jsme závěsem na kotlík. Chtěl jsem precizní práci, takže nám chvíli zabralo shánění vidlic. A už je nad ohništěm zavěšený kotlík s vodou. Jelikož venku fouká vítr, vyrobíme proti němu zábranu. Na této konstrukci si i oblečení usušíme. A nakonec po sobě uklidíme.

   Trochu nám vyhládlo. K obědu jsou špagety s omáčkou a masem. My si ale žijemeJ. Při poledním klidu jsme se věnovali nováčkovské zkoušce a stezkám. Každý si splnil nějaký ten bodík. Třeba Vlko, chtěl si splnit vaření a tak jsme si jako zákusek dali rizoto s tuňákem a hráškem. Zase jídlo.

   Nenápadně jsem opustil tábořiště a připravil orientační závod, kdy jsem využil pochodové značky, morseovku, šifry i azimut. Po návratu jsem na trasu odeslal první družinu. Zvládli to za půl hodiny. A už vyrážejí Havrani. Úkoly splnili obě družiny bezchybně a tak rozhodl čas. Havrani si připsali body. Také jsme nějakou tu chvilku věnovali nezbytné práci. Hrabali jsme, vozili a nosili, práce je tu stále mnoho.

   Poslední, co dnes budeme dělat venku, je práce s pilou a sekyrou. Každý z kluků odklestil dvoumetrovou větev pěkně dočista a následně ji pilou rozřezal. Takto vytvořená polínka skončí v kamnech, o která se po celou dobu staral Motýl. Taky podle toho vypadalJ. Venku se setmělo a tak jdeme večeřet. Rizoto, špagety, topinky a pečánky z brambor. Úžasný. K odpočinku jsme zasedli u skautské karetní hry img_0039.jpg„soculus“. Je to dobře vymyšlené. No, nebyl bych to já, kdybych nedal soutěž. Tentokráte to bylo přišívání dvou knoflíků. Nechal bych to bez komentáře. Také jsme pokračovali ve skautské ideologii. Povídali jsme si o všech zakladatelích té naší organizace, o literatuře, hlavně o „Základech junáctví“ a dalších nezbytnostech.

   A to pro dnešek stačí. Nebo ne? Tak ještě ne. Každá družina obdržela úkol a z toho se nám vyklubal krásný noční pochod. To už bylo pro dnešek opravdu všechno.

   Neděle. Náš poslední den. K snídani jsme si dali míchaná vajíčka, aby se nám lépe pracovalo. Opět jsme věnovali nějaký čas nezbytné práci na tábořišti, abychom to tu měli pořád tak útulné. Když bylo hotovo, dostali družiny úkol. Vytvořit všechny pochodové značky, které jsme se učili a použít k tomu různé přírodní materiály, takže zde byly značky ze dřeva, kamenů, ale i z trávy. Byl jsem s výsledkem spokojen. Stále máme málo bodů pro jednotlivce, tak s tím něco uděláme. Každý z kluků vyrobí lodičku a uspořádáme závody (úplně jako vodáci). Musím pochválit Větroně. Jeho škuner měl i plachtu.

   Nevím, jak je to možné, ale zase jdeme jíst. K obědu byly brambory s vepřovým masem. Fakt už nic nechciJ. A jdeme uklízet. Nádobí, odpadky, zametání. Opustíme Kačerov tak, jak se na skauty sluší. Celou akci jsme ukončili pokřikem a zhodnocením. Všem se to líbilo, tak pojedeme co nejdříve znovu. Tak nashledanou … Kojot

 

          

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář