Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výprava Zásmuky 11.9.2011

11. 9. 2011

 

 

   Je krásné nedělní ráno dne 11. září 2011. Venku svítí sluníčko, tak proč sedět doma. A tak jsme se sešli v 08:00 hod v Kouřimi u Muzea. Skauti a vlčata. img_3381.jpgJdeme se projít po naučné stezce do Zásmuk. Vyrazili jsme plni optimismu a v dobré náladě.

     Pod skálou u mostu jsme se zastavili a ukázali si, jak pracovat s busolou. Určovali jsme azimut, orientovali mapu a přenášeli směr z mapy do skutečného pohybu.

   Už jsme zase na cestě. Jdeme okolo potoka a vyhýbáme se kalužím. Hele, tady je táborový kruh. Úkol pro družiny. Rozdělat oheň z přírodních materiálu, samozřejmě na body. Bobři nedali Havranům šanci. Prošli jsme okolo Pášova a dorazili k rybníku zvanému Strašík. Zde jsme si zahráli hru „ img_3390.jpgKoňské spřežení“. Dva nejsilnější z družiny dělali koně, další dva kočár a ten nejmenší se stal vozkou. Vyskočil na záda kočáru a na povel start vyběhla tato spřežení k vytyčenému cíli, kde se otočila a co nejrychleji se vrátila zpět. Joj, to jsme se zasmáli.

    Další naše kroky vedli do obce Toušice. Cestou jsme si povídali o způsobu chůze v terénu a řekli si několik pravidel o chování v lese. Jsme přece skauti. Hra, kterou jsme při tom hráli   se jmenovala „Kdo mě najde“. Helpík popoběhl vpřed a ukryl se tak, aby nebyl vidět. Ostatní jej hledali, bohužel bez úspěchu J.

   První přestávku na občerstvení jsme udělali u prastarého mostu. Něco sníst a hlavně dodržovat pitný režim. Blížíme se k cíli. Po nějaké době jsme uviděli koleje, jsme u Zásmuk a tak si zahrajeme ještě jednu hru „Honička s útočištěm“. Je to klasická hra na babu s tím rozdílem, že kdo se chce babě vyhnout, vyskočí na strom, kterého se chytne rukama i nohama. Taky sranda.

img_3418.jpg   Je 11:00 hod a máme hlad. Na začátku Zásmuckého parku ukládám pokyn družinám. Uvařte oběd. A už to lítá. Připravit a rozdělat oheň, vyrobit závěs na kotlík a nakrájet cibulku. Rozpálit olej, smažit, vařit, dusit… Výsledkem byly dva rozdílné a velmi chutné gulášky. Najedli jsme se a vše po sobě uklidili.

   Je čas na odměnu. Došli jsme k místní sokolovně a koupili si super točenou zmrzlinu… a ještě jednu. Odpočinuli jsme si a nabrali síly. Čeká nás cesta zpět. Bohužel nás tlačí čas, tak musíme přidat. Obměnili jsme trasu a dali se na pochod. V Toušicích se tempo kapánek zpomalilo a v Pášově jsme museli dát přestávku. Nicméně se nevzdáváme a za chvíli jsme v Kouřimi. Zvládli jsme to, unavení, ale spokojení sami se sebou se rozcházíme domů a těšíme se na další podnik, Kojot.

 

        

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výprava

(Helpík, 11. 9. 2011 21:03)

Konečně něaká pořádná neděle..:)!Doufám že jich v budoucnu bude více..JInak Kojote děkujem za skvělej program:)Ps:Příště lepé hledejte XD
Helpík

Re: Výprava

(Kojot, 14. 9. 2011 15:24)

Není zač, však to zopáknem :-)